تابلوهای نقاشی

تابلو نقاشی در دکوراسیون منزل، برخلاف باور عموم نقش پررنگ و حائز اهمیتی را دارد. بسیاری از افراد ابتدا به خرید وسایل و چیدمان خانه خود پرداخته و خرید تابلو و اثر هنری را به آخرین گام برای تزئین دکوراسیون می‌گذارند. تابلوها و آثار هنری این قدرت را دارند که حتی کل دکوراسیون خود را بر اساس آن خریداری و دکور کنید. تابلو نقاشی در دکوراسیون منزل با توجه به ویژگی‌های آن از قبیل طرح ، تم رنگ ، اندازه و غیره می‌تواند بر انتخاب سایر وسایل داخلی تأثیر گذارد. از خانه‌هایی با سبک‌های مدرن گرفته تا خانه‌های سنتی هرکدام را با سبک نقاشی خاص خود می‌توان دیزاین کرد. قاب تابلو نیز به‌اندازه خود اثر هنری در زیبایی منزل تأثیر دارد و باید به آن توجه ویژه‌ای داشت. تابلوهای نقاشی در دکوراسیون منزل نقش برجسته‌ای دارند که برخی طراحان دکوراسیون آن‌ها را تعریف‌کننده سبک دکوراسیون خانه می‌دانند.

سرفصل‌های زیر به تأثیرات تابلوهای نقاشی در دکوراسیون منزل اختصاص‌یافته است.

  • انتخاب رنگ دیوارها توسط تابلو نقاشی
  • ایجاد نقطه کانونی با تابلو نقاشی
  • ایجاد بافت در دکوراسیون منزل
  • نکاتی در استفاده از تابلوهای نقاشی

انتخاب رنگ دیوارها توسط تابلو نقاشی

یکی از سخت‌ترین انتخاب‌ها در دکوراسیون منزل انتخاب رنگ مناسب برای دیوارها است. وقتی به فروشگاه رنگ ساختمانی برای انتخاب رنگ دیوارها مراجعه می‌کنید دنیای از رنگ‌ها پیش رویتان قرار می‌گیرد و انتخاب سخت‌تر از قبل می‌شود. اما چنانچه از یک تابلو نقاشی زیبا در اثاثیه منزل خود برخوردارید می‌توانید طیف رنگی مناسب را با توجه به آن انتخاب کنید. اولین گام برای این کار انتخاب دو یا سه سایه از رنگی غالب تابلو است.

گام دوم انتخاب یکی از این موارد به‌عنوان رنگ اصلی است سپس از  طیف‌های سایه‌روشن آن می‌توانید برای رنگ دیوارها کمک بگیرید. اگر نیاز به کمک بیشتری دارید می‌توانید از اپلیکیشن هایی مانند ColorSnap برای تعیین سایه‌های تابلو خود نیز استفاده کنید. برای مثال تابلویی که از آسمان ابری و منظره ساحلی با شنزارهای آن تشکیل‌شده می‌تواند روی دیواری به رنگ کرم روشن نزدیک به رنگ شنزار آویزان شود. این روش در مواقعی که شما از تابلویی که از ارزش هنری بالایی برخوردار است و یا شما علاقه زیادی به آن دارید، به‌کاربرده می‌شود.

تابلوهای نقاشی

ایجاد نقطه کانونی با تابلو نقاشی

یکی از نکات اصولی و مهم دکوراسیون داخلی ایجاد نقطه کانونی برای هر اتاق است. نقطه کانونی یک عنصر طراحی در اتاق است که اولین چیزی است که بیننده به آن در اتاق توجه می‌کند. تابلو نقاشی در دکوراسیون منزل این قابلیت را دارد که تبدیل به نقطه کانونی فضای اتاق شما شود. عموماً از این روش برای تزئین اتاق نشیمن یا پذیرایی و اتاق‌خواب استفاده می‌شود. تصور کنید که تابلو نقاشی موردعلاقه‌تان بالای شومینه اتاق نشیمن و یا بالای تخت خواب در اتاق‌خواب قرارگرفته است. نکته مهم در انتخاب تابلو نقاشی به‌عنوان نقطه کانونی اتاق اندازه آن است. بدین ترتیب که تابلوهای کوچک توان خیره‌کنندگی بیننده را ندارد. ضمن آنکه تابلوهای بسیار بزرگ نیز کل دیوار را می‌پوشاند. بنابراین برای انتخاب تابلوی مناسب برای ایجاد نقطه کانونی اتاق باید محلی را که تابلو باید در آن قرار بگیرد اندازه‌گیری کنید و با توجه به آن تابلو را انتخاب کنید.

تابلوهای نقاشی

با استفاده از تابلو نقاشی در دکوراسیون منزل می‌توانید نقطه کانونی خیره‌کننده‌ای را برای اتاق نشیمن یا پذیرایی خود ایجاد کنید.

ایجاد بافت در دکوراسیون منزل

توجه داشته باشید که همه تابلو برابر نیستند. از آثار هنری که دارای نقوش هندسی هستند می‌توان برای ایجاد بافت در دکوراسیون خانه استفاده کرد. این سبک در خانه‌های مینیمال و مدرن که عموماً از رنگ‌های خنثی برای دکوراسیون استفاده می‌شود. بنابراین ایجاد بافت و نقوش هندسی می‌تواند نقش لازم را به فضا اضافه کند. این عمل وزن بصری لازم را به فضای دکوراسیون اضافه کند. تابلو نقاشی در دکوراسیون منزل می‌تواند تأمین‌ کننده خوبی برای اتاق نشیمن یا پذیرایی باشد. برای ایجاد فضای صمیمی و گرم بهتر است از طرح‌های برجسته و پرنقش استفاده شود. می‌توانید در اتاق نشیمن کوسن‌ها را نیز با نقش تابلو هماهنگ کرده و فضا را گرم‌تر و صمیمی‌تر کنید.

تابلوهای نقاشی

نکاتی در استفاده از تابلوهای نقاشی

در استفاده از تابلو نقاشی در دکوراسیون منزل باید استاندارهای خاصی را رعایت کنید تا تأثیرات بهتری را مشاهده کنید.

برای خانه‌هایی که ارتفاع دیوارها در آن کم است می‌توان از تابلوهای نقاشی عمودی برای بزرگ‌تر نشان دادن آن استفاده کرد. می‌توانید از یک یا دو تابلو  عمودی در کنار هم نیز برای این منظور استفاده کرد.

یکی از مکان‌هایی که برای قرار دادن تابلو مناسب است بالای کاناپه در اتاق نشیمن است. نکته مهم در انتخاب تابلو نقاشی در دکوراسیون منزل بدین روش اندازه تابلو است که نباید بزرگ‌تر از کاناپه باشد.

به سبک دکوراسیون خانه خود توجه کنید و تابلو نقاشی در دکوراسیون منزل را باید متناسب با آن انتخاب کنید. برای مثال خانه‌های سبک مینیمال و مدرن نیاز به تابلوهایی با سبک مدرن است .

در اندازه تابلوها نیز باید دقت ویژه‌ای داشته باشید و آن را متناسب با دیوار اتاق انتخاب کنید. تابلوهای بزرگ بیشتر مناسب دیوارهای بزرگ‌تر و اصلی اتاق هستند. به همین صورت از تابلوهای نقاشی کوچک می‌توانید برای دیوارهای کوچک‌تر برای تأثیر بیشتر استفاده کنید.

طرح دیوار نیز از دیگر عوامل مهم در انتخاب تابلو نقاشی در دکوراسیون منزل است. بهتر است در خانه‌هایی که از کاغذدیواری‌های پرنقش‌ونگار برای تزئین دیوارها استفاده‌شده تابلوهایی ساده خریداری شود و بالعکس. با این روش توازن لازم در دکوراسیون به وجود می‌آید.

تابلو نقاشی در دکوراسیون منزل را باید با توجه به اصول مهمی از قبیل اندازه و طرح آن انتخاب کرد.

تابلو نقاشی در دکوراسیون منزل از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است که نمی‌توان آن را نادیده گرفت. از تابلوهای نقاشی برای تعیین رنگ دیوارها و ایجاد نقطه کانونی در دکوراسیون می‌توان استفاده کرد. همچنین تابلوهایی با نقوش هندسی می‌تواند برای ایجاد گرما و صمیمت لازم برای دکوراسیون استفاده شود. تابلوهای نقاشی هرکدام ویژگی‌های خاصی دارند که باید آن را متناسب با دکوراسیون خانه استفاده کرد. نکات اصولی مهمی نیز در انتخاب تابلوهای نقاشی وجود دارند که آگاهی از آن‌ها برای حصول نتیجه بهتر ضروری است. ازجمله این نکات می‌توان به‌اندازه تابلو، افقی یا عمود بودن آن و طرح روی تابلو اشاره کرد.

Leave a Reply

Your email address will not be published.