شاید بتوان گفت آبی یکی از مورد علاقه‌ترین رنگ‌ها بین مردم جهان می‌باشد. این رنگ به عنوان رنگی قابل اعتماد، راحت و دوستانه پذیرفته شده است. چنانچه تمایل به انتخاب رنگ آبی برای منزل خود دارید، بایستی بگوییم که انتخاب‌های گسترده‌ای از بین صدها طیف این رنگ دارید. برای مثال جنس لطیف آبی با رنگ زمینه خاکستری مشهود بوده و تمیزی و روشن بودن این رنگ را نیز به تنهایی می‌توانید احساس کنید. رنگ آبی تنوع بسیار زیادی دارد و به دلیل سادگی‌اش تقریباً بی‌نظیر است. مجله دکوراسیون پرودیزاین در این مطلب شما را با مهم‌ترین نکات طراحی دکوراسیون با رنگ آبی آشنا می‌سازد. با ما همراه باشید.

رنگ آبی در اتاق نشیمن

رنگ درست آبی را برای دکوراسیون خود انتخاب کنید

اما چگونه این کار ممکن است؟ رنگ‌هایی مانند آبی کبریتی، آبی خاکستری و حتی آبی الکتریک را به رسمیت شناخته و سعی کنید از آن‌ها نیز در خانه خود استفاده کنید.

تا در انتخاب پالت رنگ مطمئن نشده‌اید، شروع به رنگ‌آمیزی اتاق خود نکنید

تا رنگ آبی مناسب خود را پیدا نکرده‌اید، پالت رنگی خود را ایجاد نکنید. شاید از این نکته آگاه نباشید که به دلیل طیف گسترده رنگ‌های آبی، انتخاب سایر رنگ‌ها در کنار آبی، می‌تواند تأثیری منفی بر روی شما ایجاد کنند. جالب است بدانید که در صورت انتخاب برخی رنگ‌های سفید یا قهوه‌ای در کنار رنگ آبی، رنگ سفید ممکن است خاکستری و رنگ قهوه‌ای به صورت خاکی به نظر برسد. برای دیدن ترکیب‌های آبی با سایر رنگ‌ها در خانه می‌توانید مطلب دکوراسیون اتاق نشیمن با رنگ آبی را مشاهده کنید.

 

رنگ آبی در اتاق نشیمن - دکوراسیون سنتی

ابتدا سبک دکوراسیون خود را انتخاب کنید

یکی از مهم‌ترین نکات طراحی دکوراسیون با رنگ آبی، انتخاب سبک طراحی اتاق از بین سبک‌های مختلف دکوراسیون داخلی است. برای نمونه چنانچه شما عاشق دکوراسیونی به سبک ساحلی هستید پس ترکیب رنگ سربی و آبی فیروزه‌ای را برای منزل خود امتحان کنید. با انتخاب سبک مورد نظرتان، می‌توانید از مجلات دکوراسیون داخلی الهام بگیرید و ایده‌های نابی را برای انتخاب رنگ آبی برای طراحی در منزل خود در نظر بگیرید.

مهم‌ترین نکات طراحی دکوراسیون با رنگ آبی

تمایز بین رنگ‌های خنک و گرم را به خاطر بسپارید

نقش رنگ ها در دکوراسیون داخلی خانه‌ها را دست کم نگیرید. قدرت و توانایی در تشخیص رنگ‌های متنوع آبی به شما در انتخاب رنگ مناسب کمک شایانی خواهد کرد. آبی اصولاً رنگ گرمی نیست، اما ترکیبش با رنگ سبز می‌تواند به آن گرما بخشیده و اندکی از سردی آن بکاهد. لذا فهمیدن فرق بین رنگ‌های مختلف یکی دیگر از نکات طراحی دکوراسیون با رنگ آبی است. برای این امر پیشنهاد می‌کنیم مطلب ست کردن رنگ‌ها با یکدیگر را مطالعه کرده و با ترکیب رنگ‌های مختلف با یکدیگر آشنا شوید.

مهم‌ترین نکات طراحی دکوراسیون با رنگ آبی

سایر اتاق‌ها را فراموش نکنید

رنگ آبی را می‌توان در اتاق‌خواب و حمام هم استفاده کرد. انتخاب رنگ آبی برای آشپزخانه‌ای با کابینت‌های سفید و کاشی‌های زیبا بسیار دل‌نشین می‌شود. استفاده از رنگ آبی تیره یا سورمه‌ای در اتاق‌خواب یا اتاق نشیمن به‌ خصوص اگر مبلمان آن سفید رنگ باشند نیز موجب ایجاد فضایی دوستانه و صمیمی می‌شود که هر کسی در آن احساس راحتی می‌کند.

مهم‌ترین نکات طراحی دکوراسیون با رنگ آبی

از ایجاد تغییر در دکوراسیون منزل خود هراس نداشته باشید

اما اگر نمی‌خواهید به ترکیب رنگ دیوارهای خود دست بزنید، نگران نباشید. هنوز مکان‌هایی هستند که می‌توانید تغییرشان دهید. شما می‌توانید سبک زندگی خود را با رنگ‌آمیزی درب‌ها و یا حتی با رنگ کردن سقف اتاق‌ها به رنگ آبی تغییر ملموسی دهید. رنگ آبی آسمانی نیز رنگی ایده آل برای سقف و حتی حیاط منزل شماست. برای درب ورودی منزل نیز رنگ نیلی رو امتحان کنید؛ زیرا که این رنگ ظاهری سنتی به منزل شما می‌بخشد.

 
مهم‌ترین نکات طراحی دکوراسیون با رنگ آبی

 

نمونه‌ای از حمام به رنگ آبی

رنگ لاجوردی را فراموش نکنید

رنگ آبی لاجوردی همواره یکی از محبوب‌ترین رنگ‌ها بین مردم بوده است. در حال حاضر استفاده از این رنگ برای دیوار منزل ظاهری مدرن برای آن ایجاد می‌کند؛ بدون اینکه دیوارها بیش از حد تاریک به نظر برسند. استفاده از این رنگ در اتاق ناهارخوری با وسایلی نقره‌ای یا طلایی روشن به قدری خیره کننده می‌شود که چشم هر بیننده‌ای را به خود جلب می‌کند. شما می‌توانید رنگ سفید را هم با لاجوردی ترکیب کنید تا فضاهای بسته، تاریک به نظر نرسند.

مهم‌ترین نکات طراحی دکوراسیون با رنگ آبی

به زیرزمین خانه هم توجه کنید

شاید یکی از مزیت‌های رنگ آبی این است که در آینده شما مشکلی با آن پیدا نمی‌کنید. در حالی که برای سایر رنگ‌ها قضیه متفاوت است. رنگ نامناسب در زیرزمین به‌سرعت خراب می‌شود و اثر بدش را روی ذهن شما می‌گذارد. یکی از نکات طراحی دکوراسیون با رنگ آبی برای زیرزمین این است که رنگ آبی را بارنگ‌های خاکستری و سبز مخلوط کرده و سپس شروع به رنگ‌آمیزی دیوارهای زیرزمین نمایید.

از آبی لذت ببرید

انتخاب رنگ مناسب آبی از میان پالت رنگی متنوع آن، می‌تواند تکمیل‌کننده منزل شما باشد. اگر این رنگ را برای منزل خود و یا قسمت‌هایی از آن انتخاب کرده‌اید، از انتخاب خود لذت ببرید.

رنگ آبی در اتاق نشیمن - تغییر دکوراسیون

در آخر چنانچه رنگ آبی به تنهایی برای ذائقه شما کافی نیست، می‌توانید از ترکیب رنگ‌های سرخابی نیز برای طراحی دکوراسیون منزل خود استفاده کنید. اما اگر همچنان شما دوستدار خانه‌هایی به سبک ساحلی هستید از این رنگ غافل نشوید. نظر شما در مورد استفاده از رنگ آبی برای دکوراسیون خانه چیست؟

Leave a Reply

Your email address will not be published.