معرفی ۲۰ مورد از پرکاربردترین اصطلاحات و مفاهیم بورس
بورس

معرفی ۲۰ مورد از پرکاربردترین اصطلاحات و مفاهیم بورس

آشنایی با اصطلاحات و مفاهیم پرکاربرد بورس یکی از ضروری‌ترین مواردی است که هر سرمایه‌گذاری باید انجام دهد. اینکه صندوق سرمایه‌گذاری شاخصی چه تعریفی دارند یا توجه به شاخص کل چه کمکی به سرمایه‌گذار یا معامله‌گران بورس می‌کند، از جمله مواردی هستند که باید برای سرمایه‌گذاری مستقیم یا غیرمستقیم در بورس با آ‌ن‌ها آشنا باشید. در ادامه این مطلب به‌طور اجمالی ۲۰ مورد از پرکاربردترین اصطلاحات و مفاهیم بورس ‍ را با هم مرور می‌کنیم.

ادامه مطلب »
RSS سیگنال بورس
RSS بورس بازار
 • خودرو با "نماد" چین یا برجام...
  برای رفع این چالش قبل از جوینت خودروسازان ما با خودروسازان چینی، باید زنجیره تأمین قطعات یعنی صنعت قطعه‌سازی کشور را با قطعه سازان چینی جوینت کرد. در این صورت، قطعه سازان ما حتی امکان اتصال به قطعه سازان در بازار‌های جهانی را هم دارند و علاوه بر تأمین نیاز خودروسازان داخلی، صادرات هم داشته […]
 • تاثیر انتشار اخبار مثبت احتمالی برجام بر بازار
  بی‌شک با توجه به انتشار اخبار مثبت سیاسی در روز‌های گذشته و احتمال بالای کاهش قیمت‌های ارز در روز جاری منجر به عرضه‌های سنگین در اکثر نماد‌های بازار سرمایه در روز جاری خواهد بود و بعید است شاهد نوسانات مثبتی در نماد‌های اصلی باشیم.
 • ارزش صندوق‌های بادرآمد ثابت به ۳۲۵ هزار میلیارد تومان افزایش یافت
  ارزش کل صندوق‌های با درآمد ثابت در پایان روز سه‌شنبه ۲۴ فروردین‌ماه سال ۱۴۰۰ به بیش از ۳۲۵ هزار میلیارد تومان رسیده است. در هفته گذشته شاهد جذب منابع مالی جدید به ارزشی بیش از ۶۲۸ میلیارد تومان در این صندوق‌ها بودیم.
 • بازدهی سالیانه ۷۷ درصدی صندوق "سهامی ثروت آفرین تمدن "
  صندوق سرمایه‌گذاری ثروت آفرین تمدن که از صندوق‌های بزرگ سهامی بازار سرمایه محسوب می‌گردد، در روز سه‌شنبه ۲۴ فروردین‌ماه سال جاری و با احتساب ۷۰ میلیارد ریال خروج سرمایه و کسب بازدهی منفی ۲.۹ درصدی، به ارزش ۱۰ هزار و ۲۱۴ میلیارد ریالی رسیده تا به‌این‌ترتیب ارزش آن در آستانه کاهش به کمتر از ۱ […]
 • بازدهی ۸۶.۶ درصدی سالانه صندوق "بذر امیدآفرین"
  صندوق سرمایه‌گذاری بذر امیدآفرین که از صندوق‌های قابل معامله و سهامی محسوب می‌گردد، در پایان روز سه‌شنبه ۲۴ فروردین‌ماه سال جاری به ارزش ۲ هزار و ۸۴۵ میلیارد ریال رسیده است.
 • ارزش ۳۷۰ میلیارد ریالی صندوق "مشترک گنجینه مهر"
  صندوق سرمایه‌گذاری گنجینه مهر که تحت مدیریت تأمین سرمایه امید بوده جزو صندوق‌های مختلط بازار سرمایه محسوب می‌شود، در پایان روز سه‌شنبه ۲۴ فروردین‌ماه امسال به ارزش ۳۷۰ میلیارد و ۱۳۱ میلیون ریال رسیده است.
 • ارزش صندوق بانک گردشگری از ۱۰۱ هزار میلیارد ریال فراتر رفت
  صندوق سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت بانک گردشگری که از صندوق‌های بزرگ این بخش نیز محسوب می‌گردد، در پایان روز سه‌شنبه ۲۴ فرودین ماه سال جاری به ارزش ۱۰۱ هزار و ۱۶۷ میلیارد ریال رسیده است.
 • کلید چرخش "بورس"
  کارشناس بازار سرمایه گفت: راه برگشت و چرخش بازار، بازگرداندن نماد‌های کوچک به روند مثبت است که نقدینگی حدود ۵ تا ۱۰ هزار میلیارد تومان نیاز دارد.
 • بازدهی یک‌ساله صندوق‌ها به کمتر از ۹۲ درصد رسید
  ارزش کل صندوق‌های سرمایه‌گذاری در سهام تا پایان روز سه‌شنبه ۲۴ فروردین‌ماه امسال به ۳۰۵ هزار و ۲۱۲ میلیارد ریال رسید.
 • صندوق‌های مختلط به ۲۴ هزار میلیارد ریال شد
  ارزش صندوق‌های مختلط در پایان روز ۲۴ فروردین‌ماه سال جاری به ۲۴ هزار و ۱۳۷ میلیارد ریال رسیده است.